Güncel Siyaset SonDakika

Atatürk’ün Yolunda İlerlemeye Devam Edeceğiz

OSMANİYE, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Dr. Asu Kaya, Osmaniye’den seçilen ilk kadın milletvekillerinden biri ve Osmaniye’den seçilen ilk kadın katip üyesi olarak tarihe geçti. Aile hekimi ve 2 dönem Tabipler..

Atatürk’ün Yolunda İlerlemeye Devam Edeceğiz

OSMANİYE, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Dr. Asu Kaya, Osmaniye’den seçilen ilk kadın milletvekillerinden biri ve Osmaniye’den seçilen ilk kadın katip üyesi olarak tarihe geçti. Aile hekimi ve 2 dönem Tabipler Odası başkanlığı yapan KAYA; halkla kurduğu iyi ilişkilerle ve toplumu ilgilendiren her türlü sorunlarla mücadele etmesiyle tanınıyor. Milletvekilliği seçimi sürecinde her siyasetten insanların ilgisiyle karşılaşan KAYA, partiler üstü ilgi görerek her kesimden oy aldı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2018’de aldığı 42.321 oyunu, 17.169 arttırarak  59.490’a çıkarttı.

Osmaniye’de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Ak Parti’den Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile yarışmasına rağmen, Ak Parti ve MHP’nin oylarını arttıramayıp, CHP adayı Dr. Asu Kaya’nın oylarını arttırması dikkatlerden kaçmadı. Cumhuriyet Halk Partisi ise bu duruma duyarsız kalmayarak;  Katip Üyeliklerine, Giresun’dan seçilen ilk kadın  Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Osmaniye’den seçilen ilk kadın  Milletvekili Asu Kaya ve Trabzon Milletvekili  Sibel Suiçmez’i seçtiler.


TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ilk Divan toplantısını gerçekleştirdi.  Daha sonra TBMM Başkanı, Başkanvekilleri, İdare Amirleri ve Katip üyeleri  Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir ziyareti sonrasında toplu fotoğraf verildi.


Osmaniye milletvekili Dr. Asu Kaya sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımda;
“TBMM Başkanlık Divanı üyeleri olarak ilk Divan toplantımızı gerçekleştirdik. Sonrasında, TBMM Başkanı, Başkanvekilleri, İdare Amirleri ve Katip üyeleri olarak da Anıtkabir’i ziyaret ettik. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ilerlemeye her zaman devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL