Dünya Güncel SonDakika Teknoloji Yaşam

Köy Ortaokuluna TÜBİTAK Ödülü

TÜBİTAK 2204 B Araştırma Projeleri Türkiye Finallerine ilimiz Osmaniye’yi temsilen katılan Sumbas Kızılömerli Ortaokulu öğrencileri Cansu Gök ve Makbule Yonca’nın geliştirdiği ”Doğal Bir Hidroskopik Madde Olan Yumurta Kabuklarıyla Duvar Boyası”..

Köy Ortaokuluna TÜBİTAK Ödülü

TÜBİTAK 2204 B Araştırma Projeleri Türkiye Finallerine ilimiz Osmaniye’yi temsilen katılan Sumbas Kızılömerli Ortaokulu öğrencileri Cansu Gök ve Makbule Yonca’nın geliştirdiği ”Doğal Bir Hidroskopik Madde Olan Yumurta Kabuklarıyla Duvar Boyası” projesi 4. olarak Teşvik Ödülü almaya hak kazandı.

  Yarışmaya 7 şehir ve KKTC’nin bulunduğu Adana Bölgesi’nden  102 proje katıldı, Sumbas ekibi, projeler içerisinden Kimya alanında birinci olarak, Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar. Bu başarının mimarı, eğitime ve projelere desteği ile bilinen ilçe milli eğitim müdürü Seyit KÖSE,  Sumbas Kızılömerli Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Münevver ODABAŞI’nı tebrik ediyoruz.

    Fen Bilimleri Öğretmeni Münevver ODABAŞI’nın danışmanlığında, 7.sınıf öğrencileri Cansu Gök ve Makbule Yonca’nın geliştirdiği ”Doğal Bir Hidroskopik Madde Olan Yumurta Kabuklarıyla Duvar Boyası” projesi ile ödül alan öğrencilerimizi de  tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL