OSMANİYE’LİLER ANITKABİR’DE

Osmaniye’nin Milli Mücadele Zaferinin 102. Yıldönümünde, Anıtkabir’e Ziyaret Osmaniye’nin milli mücadele zaferinin 102. yılında, Osmaniye’li gazeteciler, Ankara’da görev yapan bürokrat, akademisyen ve siyasetçiler, Anıtkabir’i ziyaret etti. Heyet adına OGC başkanı..

OSMANİYE’LİLER ANITKABİR’DE

Osmaniye’nin Milli Mücadele Zaferinin 102. Yıldönümünde, Anıtkabir’e Ziyaret
Osmaniye’nin milli mücadele zaferinin 102. yılında, Osmaniye’li gazeteciler, Ankara’da görev yapan bürokrat, akademisyen ve siyasetçiler, Anıtkabir’i ziyaret etti. Heyet adına OGC başkanı İsrafil Avcı, mozoleye çelenk bıraktı, ardından Anıtkabir özel defterini imzaladı. Osmaniye’li Bürokrat ve Akademisyenler Platformu (OBADER), Osmaniye Sanayi ve Ticaret Odası (OTSO) ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin (OGC) birlikte düzenlediği programlarla başkent Ankara’da coşkuyla kutlandı. 13 Ocak Cumartesi günü saat 11.30’da Anıtkabir’de başlayan etkinliklere, OBADER, OTSO ve OGC üyelerinin yanı sıra Ankara’daki çok sayıda bürokrat ve akademisyen Osmaniye’li katıldı. 102. yıl etkinlikleri kapsamında öncelikle Anıtkabir’de Çelenk bırakma töreni düzenlendi. Aslanlı Yolda toplanan Osmaniye’li gazeteciler, akademisyen ve bürokratlar hep birlikte Ata’nın huzuruna yürüdü. Heyet adına OGC başkanı İsrafil Avcı mozoleye çelenk bıraktı, ardından saygı duruşunda bulunuldu. Anıtkabir özel defterini imzalayan başkan Avcı, günün anısına duygu ve düşüncelerini yazarak, Ata’ya şükranlarını sundu. OGC Başkanı İsrafil Avcı, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı: “Cumhuriyetimizin kurucusu aziz Atatürk; Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılında, ilk günkü heyecan, gurur ve minnet duygularımla huzurunuzdayız. Bağımsızlığa olan düşkünlüğün, zafere olan inancın ve millete olan güvenin ile kurduğun bu güzel Cumhuriyet’in yılmaz ve vazgeçilmez bekçileriyiz. Senin de söylediğin gibi, bizimde naciz vücudumuz bir gün toprak olacaktır. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti sonuna kadar yaşayacaktır. Bunu gerçekleştirmek için ilkelerinle, fikirlerinle ve bize miras bıraktığın değerlerinle yürümeye devam edeceğimize ant içiyoruz. Huzurlu uyu, sana ve bu vatan için can veren, kan döken şehitlerimize minnettarız”
Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu ‘nun katkılarıyla Gazi Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen yemekte, misafirlere Osmaniye’nin yöresel yemeklerinden etli kömbe, yoğurtlu kömbe, tirşik çorbası, Kadirli turpu, Yerfıstığı ve Osmaniye kömbesi ikram edildi. Program, Pençe Kilit bölgesinde teröristlerce düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde şehit düşen 9 asker rahmetle anıldı. Ardından tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu. Programın devamında Türk Tarih Kurumu eski başkan yardımcısı Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güray Kırpık, Osmaniye ve Çukurova’nın kurtuluş sürecini anlattı. OGC başkanı İsrafil Avcı, OTSO başkanı Devrim Murat Aksoy ve OBADER başkanı Selami Gül, Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, birer konuşma yaparak, aziz şehitleri rahmetle, kahraman Gazileri ise şükranla andılar. Konuşmacılar, Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümünü kutlayıp, programlara katılım sağlayan hemşehrilerine teşekkür ettiler. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, OGC Başkanı İsrafil Avcı’ya, OBADER yönetim kurulu üyesi Oğuz Poyrazoğlu tarafından çiçek takdim edildi. Program, Osmaniye’li bürokrat ve akademisyenlere plaket takdimi ile sonra erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL