Güncel Siyaset SonDakika

CHP Osmaniye İl Başkanı: Selam Olsun Eğri Zamanda Doğru Duranlara

Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye il başkanı Şükret Çaylı seçim sonuçları ile ilgili bir değerlendirme ve açıklamada bulundu. ÇAYLI yapmış olduğu açıklamada; “14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanılığı ve 28. Dönem millitevekilliği seçimlerinde..

CHP Osmaniye İl Başkanı: Selam Olsun Eğri Zamanda Doğru Duranlara

Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye il başkanı Şükret Çaylı seçim sonuçları ile ilgili bir değerlendirme ve açıklamada bulundu. ÇAYLI yapmış olduğu açıklamada;
“14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanılığı ve 28. Dönem millitevekilliği seçimlerinde Osmaniye ilimizde partimiz oyunu yükselten ve ilk kadın milletvekili çıkaran parti olarak tarihe geçmiştir.
İlimizde milletvekili çıkaran 3 partiden birisi Cumhuriyet Halk Partisidir. 2018 seçim sonuçları ile 2023 seçim sonuçları karşılaştırıldığında il genelinde seçmen sayısının artmasına rağmen;
Ak Parti’nin oyu; seçim çevresi, ittifaktan gelen oylar ve yurtdışından gelen oylar dahil 693 oy artmıştır.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin oyu; seçim çevresi, ittifaktan gelen oylar ve yurtdışından gelen oylar dahil 874 oy düşmüştür.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin oyu; seçim çevresi, ittifaktan gelen oylar ve yurtdışından gelen oylar dahil 17 bin 169 oy artmış, 2018 seçimlerindeki 42.321 olan oyunu, 59.490’a çıkarmıştır. Bu da yaklaşık %40,57 artış demektir.
Cumhuriyet Halk Partisi; Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçtaroğlu’nun başlattığı , Hak, Hukuk, Adalet yürüyüşüne Osmaniye’den devam edecek ve bu yürüyüş İktidarla taçlanana kadar sürecektir. Bu anlamda Hak, Hukuk, Adalet özlemi çeken ve arayan, bunun için de bizlere güvenen, bizleri destekleyen tüm hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Yolumuza ‘ben’ merkezli değil ‘biz’ merkezli devam edeceğiz. Elbette bu yürüyüşte içimizde ve dışımızda yolumuzdan etmek isteyenler olacaktır. Ancak, Kuvai Milliye ruhu ile yol yürüyenleri hiçbir güç yolundan edemez. Yapılan her kumpas ve iftira yapanların elinde patlayacaktır. Biz hem yerelde , hem de genelde iktidar olmak için bütün enerjimizi, çalışmalarımızı bu yönde kullanacağız. Bu vesile ile bütün hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyor, güzel ve aydınlık günlerde buluşmayı temenni ediyorum.
Selam olsun eğri zamanda doğru duranlara…” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL