Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

BAŞKAN SALGUT: MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ ARTIK MAĞDUR EDİLMESİN!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Ahmet Salgut, iktidarın memur ve memur emeklisine yaptığı zam oranına ilişkin eleştiride bulundu. Başkan Salgut:” Bu zam oranı memura aç kal demekten..

BAŞKAN SALGUT: MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ ARTIK MAĞDUR EDİLMESİN!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Ahmet Salgut, iktidarın memur ve memur emeklisine yaptığı zam oranına ilişkin eleştiride bulundu. Başkan Salgut:” Bu zam oranı memura aç kal demekten başka bir şey değildir” dedi.

Bugün beşinci ve son toplantısını yapan Hakem Kurulu, memur ve emeklilerin zam oranını netleştirdi. Buna göre 2024’ün ilk altı ayında yüzde 15, ikinci altı ayında yüzde 10; 2025’in ilk altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 zam yapılacak. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Salgut, iktidarın hakkaniyetli davranmadığını ifade ederek:” Merkez Bankası’nın 2024 enflasyon tahmini %33. Hakem Kurulu’nun memur ve memur emeklisine reva gördüğü yıllık zam oranı toplamı ise %26,5. Bu zam oranı alenen memur ve memur emeklisine “Sizi daha da yoksullaştıracağım, aç kalın” demektir! İktidar bu zam oranıyla birlikte memura sefaleti, yoksulluğu, açlığı uygun görmüştür. Artık memur ve memur emeklisini enflasyon karşısında koruyacak bir zam yapılmalıdır. Bu küçük rakamlarla memur ve onca yıl ülkemize hizmet etmiş memur emeklisi daha da mağdur edilmemelidir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL